Ceai matcha premium grad ceremonial, bio, 30g, Aromandise

Cod produs: 3560467100141
Produs de: Aromandise
-
Fara plastic
-
Fara zahar adaugat
-
Certificat Bio
-
Vegan
-
Fara lactoza
-
Transport gratuit pentru comenzi de minim 198.90 Lei
-
Clientii fideli au pana la 10% reducere extra pe viata
-
30 zile drept de retur gratuit

132.56 Lei
Cu TVA inclus
- 3% reducere
- 5% reducere
Ceai matcha premium grad ceremonial, bio, 30g, Aromandise
-ceai ceremonial, fabricat in Japonia, bio, ambalaj plastic free-
Concentrat pur de energie și plăcere gustativă, Aromandise Ceremonial Matcha este o pulbere superfină de o culoare verde fragedă și cu o aromă intensă de clorofilă cremoasă, erbacee și delicată.
Acest Matcha de exceptie este destinat degustarii: poate fi consumat fara zahar, fara lapte, in mod traditional.
Fabricat exclusiv cu frunze de primăvară Tencha de primă recoltă și calitate Gyokuro, Ceremonial Matcha are toate virtuțile unui ceai de calitate superioară: numit Koicha, acesta este Matcha-ul folosit la Ceremonia Ceaiului in Japonia.
Cultivat în Uji, Japonia, pământul istoric al ceaiului verde japonez, acest ceai verde Matcha a fost cultivat din tată in fiu de generații: o lucrare de măiestrie realizată manual pentru a vedea plantele de ceai crescând.
Provine din soiurile: Yabukita, Saemidori, Okumidori.
Matcha are proprietăți stimulatoare și revigorante care ajută la rezistența oboselii fizice și mentale.
Ceaiurile japoneze organice vă invită să călătoriți în țara soarelui răsare cu arome și mirosuri deosebite. Descoperiți tradițiile din Uji.
Ingrediente: ceai verde*.
* = din agricultura ecologica.
Sfaturi de degustare: ceaiul ceremonial matcha este savurat cu echipamentul potrivit: un castron ceremonial Chawan, un tel Chasen și o lingură Chashaku Matcha. Măsurați doza de pudra cu lingura Chashaku, apoi puneți delicat pudra în castronul ceremonial Chawan. Peste ceai se toarnă un sfert de cană (60ml) de apă fierbinte (70°C). Amestecati cu un tel (pamatuf de bambus) până devine spumos.
Daca nu aveti ustensilele necesare pentru ceremonia ceaiului japonez, le puteti achizitiona separat din magazinul nostru.
De asemenea puteti savura ceaiul si intr-un mod simplu, turnati 60ml de apa peste o lingurita rasa de pudra matcha si amestecati bine.
A se pastra in loc uscat si racoros.
Produs certificat ecologic
30g
Fabricat in Japonia.